Srpen 2013

Jsem zpátky!

27. srpna 2013 v 12:51 | Theresa
Comeback!
Zdravím! No když se na to tak kouknu, je to fakt dlouho, co jsem nic nepsala! Nemyslím jenom do blogu, nebo kamkoliv na internet, ale prostě celkově, vzhledem k tomu, že jsou prázdniny a já nemám ani potřebu psát cokoliv v češtině (samozřejmě, když pominu trapnej facebook). Když už, tak v angličtině - neboť jsem na jihu anglického pobřeží v okouzlujícím městečku Bournemouth strávila tohle léto tři tejdny - a tam jsem musela psát eseje apod. Nemůžu si ale ztěžovat. Bylo to úžasný.
Každopádně jde o to, že mi to chybělo! Ale druhá věc se má tak, že se toho v poslední době stalo tolik… a tolik věcí nemůžu skoro nikomu říct, že se mi zastesklo po blogovém světě a rozhodla jsem se, to zase zkusit! Již potřetí!
Abych se teda nějak představila!
Jmenuju se Tereza. Tohle klasický český jméno, který je od roku mýho narození stále první nejpoužívanější český jméno, a sice od roku 97', mi rodiče dát prostě museli! Když si to tak vezmu, vždycky jsem se hrozně chtěla jmenovat nějakým neobvyklým, ale přesto výjimečným jménem… jako je třeba Alex, Stella, Nora, ale co byste čekali od lidí, co vyrůstali za totáče, kde by byla tohle totální společenská sebevražda?
Je mi 16 a v září nastupuju do druháku na taneční konzervatoři v Praze. Většinou to na potkání nevykládám. Lidi z vidlákova na takovouhle odpověď u klasický otázky: "kam chodíš na školu?" opravdu nečekaj, takže většinou nevědí, jak reagovat a zabíjí to konverzaci. Některý jedinci jsou přesvědčený, že je to píčovina, ztráta času, cesta k tomu v budoucnosti nenajít zaměstnání, ale na to říkám -"fuck off!" - jednou je to můj život a za všechny rozhodnutí si zodpovídám sama… No a, jestli práci po ukončení studia (nebo během) nenajdu, tak prostě budu dělat něco jinýho… vždycky to nějak dopadne a věřim tomu, že řešení si mě najde, ať už bude jakýkoliv.
Kdybych měla vyjmenovat věci, co miluju, tak bych asi řekla, že miluju tvrdší žánry hudby, jako punk, metal, rock J, taky všechny krásný kluky, co tuhle hudbu zbožňujou a je to jejich životní styl, tanec, zpěv, festivaly, atmosféru na koncertech, pocity lásky a štěstí, dobrý jídlo, grilovanej hermelín, ledovou tříšť, svojí sestru, Harryho Pottera, Anglii, New York, Apple elektroniku, punkový oblečení, svoje blond-červeno-hnědý vlasy, svoje kamarády (ty pravý, co zbyly)… no a samozřejmě jednoho kreténa, se kterým už asi nikdy v životě nebudu!

A hlavně nejvíc ze všeho doufám, že mi můj blog pomůže se vypsat z problémů, který mám, nebo který mě teprve čekaj… Hlavně z těch nálad, který poslední dobou mám a který asi ještě nějakou dobu potrvaj… bohužel!